search

Nej Nápady

Nejlepší Nápady Nejen pro Ženy

Oxmatch je sociální síť od Nej Nápadů pro poznávání nových lidí dle vašich zájmů:)

7 tipů na
designový nábytek z palet, který zvládne vyrobit každý

Written by Michaela, 1138 days ago, 1 Comment
  • Konferenční stolek
  • Nacházíte se zde
  • Doma
  • Životní styl
  • 7 tipů na designový nábytek z palet, který zvládne vyrobit každý

Chceme vás seznámit s hitem poslední doby, nábytkem vyrobeným z dřevěných palet. Palety nás uchvátily zejména svou nízkou pořizovací cenou (cena se pohybuje mezi 100 – 200 Kč, dle nakoupeného množství a stavu) i variabilitou využití. Největší výhodou palet jsou nekonečné možnosti designových úprav, kterými si vyrobíte svůj vlastní jedinečný kus nábytku.

1. Co potřebujete?                     

Nábytek z palet si zvládnete vyrobit samy doma, potřebujete palety, brusku, vrtačku, různé barvy, laky a mořidla na úpravu povrchu, štětce, kladivo, hřebíky, šrouby a doplňkové materiály, například sklo, různé druhy textilií, háčky, kolečka atd. 

2. Jak palety upravit?

Záleží zejména na tom, jaké palety si pořídíte, zda nové nebo použité a k jakému účelu byly používány minulým majitelem. Opotřebované budou jistě levnější, ale musíte do jejich úpravy investovat více času i peněz. Palety musíte nejprve zbrousit, abyste dosáhli rovnějšího povrchu, který pak můžete dále upravovat. Palety můžete následně natřít barvou nebo je ale pouze nalakovat bezbarvým lakem a nechat tak vyniknout barvu dřeva. Palety můžete používat dle potřeby vcelku, nebo je rozřezat na menší části.

3. Konferenční stolek z palet

Paletu upravte a nalakujte vybranou barvou. Na spodní stranu přimontujte kolečka, která zajistí jednodušší manipulaci. Vyrobit si můžete i vyšší stolek. Ten získáte tím, že na spodní paletu budete vrstvit další palety, které k sobě jednoduše přišroubujete.

Konferenční stolek

Přesný popis jak stolek vyrobit najdete na webu The Design Home.

Vysoký konfereční stolek

Pro podrobnější popis navštivte web The Sunday Sparkle.

4. Věšák na oblečení

Originální a barevný věšák oživí vaši nudnou chodbu. Nejprve z jedné palety odstraníme spodní část a vnější část natřeme barvami podle vlastního vkusu. Pak na vnější natřenou stranu libovolně přišroubujeme háčky.

Věšák z palet

Další nápady naleznete na webu HGTV

5. Postel

Z palet můžeme vyrobit skvělou a levnou postel. Jak víme, základem dobrého spánku je kvalitní matrace, a tu potřebujeme i v tomto případě. Ovšem nemusíme investovat do drahé postele s roštem, ale stačí nám palety (dvě pro jednu osobu), které sešroubujeme k sobě, aby se při pohybu nerozjížděly, a na ně položíme matraci. (Palety můžeme opět vrstvit na sebe, dle potřebné výšky postele)

Postel z palet

Mnoho dalších nápadů, jak postavit nábytek z palet naleznete na webu The Owner-builder network

6. Pohovka

Vaši návštěvu určitě překvapí originální gauč, na kterém se budou moci usadit. Na tento gauč potřebujete 6 kusů palet, tři matrace, či molitany, které si potáhnete látkou dle vlastní libosti a pro doplnění celkového dojmu barevné polštářky. Velmi oceňujeme i originální úložný prostor, který palety poskytují.

Pohovka z palet

Mnoho dalších tipů na nábytek z palet také naleznete na webu Pallet Furniture Blogspot.

7. Vlastní designový obraz

V případě, že máte umělecké sklony, a troufáte si svépomocí vyzdobit svůj byt, pak neváhejte a na paletu si namalujte výtvor dle vlastní fantazie.

Obraz z palet

Další super web o paletách a nábytku je na webu 101 Pallets.

8. Držák na televizi

Pokud jste majitelem televize, kterou lze pověsit na zeď, můžete si zeď pod televizí designově ozdobit paletovým držákem. Základem je pevné připevnění palet na zeď, na které následně připevníte vaši televizi.

Držák na TV

About Michaela

  1. Viktor19/08/2014, 09:53

    skvělá inspirace, sháněl jsem levnou a lehkou postel.

    Reply

*